Sauna roubená 6-boká (6 dní)

Vypsané kurzy

Sauna roubená 6-boká I. (6 dní) 17.10.2022 to 22.10.2022 Volných míst: 2 z 9 Přihlásit se

    Na tomto kurzu budeme tesat šestibokou roubenou saunu (stavba samozřejmě může sloužit i k jiným účelům) o průměru 4m. Výchozí materiál bude surová kulatina.

   Myšlenka kurzu je nabídnout zkušenost od částečného opracování surové kulatiny sekerou, až po zatesání klády do roubené stěny.

   Kulatinu z vnitřní strany otesáme do roviny a z vnější ztesáme jen jakýsi půlměsíc (viz obrázek pod textem), abychom mohli klády v rozích zatesat na tradiční rybinový zámek. Z vnější strany tedy zůstane kláda ve střední části kulatá. Podélně se dvě nad sebou ležící klády utěsní půlkulatým žlábkem vydlabaným vždy v horní kládě tak, aby voda případně mohla po roubení stékat pryč od dosedacích ploch dřeva.

   Odhaduji, že roubení bychom mohli zvládnout dokončit v rámci 3-4 kurzů, a během posledního pak zhotovit střešní konstrukci.

Cena

6 900,- Kč, z toho:

  • 3 300,- Kč záloha pro rezervaci místa na kurzu
  • 3 600,- Kč doplatek při příjezdu na kurz

Cena zahrnuje zapůjčení veškerého potřebného nářadí, pronájem prostor pro výrobu, lektory, obědy, kávu a čaj po celou dobu konání kurzu, případné ubytování ve stanu na zahradě.

Přihlášení a způsob platby viz Obecné informace o kurzech.

Zvýhodněná cena hotové konstrukce vyrobené na kurzu je 185 000,- Kč (i s materiálem). Záloha na materiál činí 70 000,- Kč. Přednost koupě má vždy účastník kurzu.

Další důležité informace

Vytápěná chatka i místa pro případné stany jsou v těsné blízkosti pracoviště.