Tesání trámů z kulatiny (5 dní)

Vypsané kurzy

Tesání trámů z kulatiny (5 dní) 26.02.2019 - 02.03.2019 Volných míst: 4 z 8 Přihlásit se

Při tomto kurzu jsme se rozhodli spojit své síly s Milošem Kodýdkem, který je autorem webu a projektu Truhlářství postaru, je vedoucím Dílny svatého Josefa, která se nachází v objektu fary, a pořádá výborné truhlářské kurzy (viz https://www.truhlarstvi-postaru.cz).

Tesařský kurz se bude konat v objektu římskokatolické fary v Dobřanech u Plzně na náměstí. Jedná se o barokní objekt s původními renesančními prvky. Náplní kurzu bude příprava a tesání trámů do původně barokního hospodářského objektu. Vyzkoušíme si různé typy seker (širočiny, hlavatky a jiné oboustranně broušené sekery). Tyto trámy budou využité na záchranu a opravu klasicisního krovu nad tímto objektem. Součástí kurzu budou prohlídky historických krovů v okolí Dobřan – například kostel sv. Mikuláše v Dobřanech, kostel Narození Panny Marie v Chotěšově a podobně.

Kurz probíhá od úterý (začátek v 8 hodin ráno) do sobotního večera (cca 17.hod.). Kurzu je možné se zúčastnit na 3 a více dní.

Ubytování je možné v místě za cca 260,-Kč/noc. V případě zájmu o toto ubytování zaškrtněte prosím do přihlášky "Ubytování - Ve stanu na zhradě". 

Cena

5 300,-Kč, z toho

  • 2 600,-Kč záloha pro rezervaci místa na kurzu
  • 2 700,-Kč doplatek při příjezdu na kurz

Cena je za celých 5 dní. Při účasti na méně dní je cena úměrně snížena. Cena zahrnuje zapůjčení veškerého potřebné nářadí, lektory a obědy.

Přihlášení a způsob platby viz Obecné informace o kurzech

Další důležité informace

Konkrétnější podoba kurzu a jeho zázemí v Dobřanech je ještě v ladění. Včas se s Milošem ozveme s doplňujícími informacemi. Na společné tvoření se moc těšíme.

Robert a Miloš