Roubenkářský kurz 2017

Dovolím si s odstupem několika měsíců napsat pár řádků k měsíčnímu roubenkářskému kurzu, který proběhl v létě roku 2017. 

Když jsem se tehdy vnitřně připravoval na měsíční pracovní pobyt mimo domov, měl jsem určité obavy z toho, jak to zvládnu. Ale od prvích chvil, které jsem v Nové Vsi prožíval, mi bylo jasné, že to bude hodně
zajímavá zkušenost. Asi v mém vnímání celé akce hrálo roli více skutečností. Ono když se člověk z Karvinska nadechne vzduchu a celkově šumavského prostředí, už to stojí za to. Další věcí bylo, že jsme byli skvělá parta, ve které jsem se cítil dobře. Dále vyšlo počasí a těch pozitivních okolností by toto psaní sneslo více. 
Ale nade vše je třeba napsat, jaký byl přístup lektora Roberta. On by asi při své povaze nechtěl, abych jej nějak oslavoval, nicméně shrnuto podtrženo, profesionál, který je mnou viděn jako veskrze lidský, přátelský člověk. Každé ráno vše připravené, vyložené z auta, rozvrhnuta práce, která se má stihnout, motivace, povzbuzení, ale také upozornění na chyby, prostě odborně naprosto zvládnuto. Ono vést partu lidí z různých profesí, a po všech stránkách vše obsáhnout, myslím, není pro každého. Čili viděno mou optikou, je to odborník na svém místě, kterého bych každému doporučil. Nevím, jestli bylo důležite jen pro mne, že bylo možné klást hloupé otázky:-), ale Bob to vždy zvládl. I když náš kurz byl tedy pro Roberta jistě jeden z těch klidných a bezproblémových. Výsledek stál za to :-)
Bobe v pozitivním slova smyslu Ti závidím více věcí, ale ten pocit, když jsme roubenku smontovali na místě určení, seděli, pili kávu a dílo stálo vedle, Ti závidím nejvíce. Těch starostí, problémů a úsilí, které to vše jistě stojí, muselo být hodně, ale to "zvládlo se to", musí být krásné. Má to vše veliký smysl, díky že to děláš a hlavně, jak to děláš.
Tomáš