Přejít k hlavnímu obsahu

Aktuality

V tomto čtvrtém článku pro časopis Roubenky&Sruby najdete tipy, jak se postavit k budování roubeného domu svépomocí. Inspirativní čtení přeje

Robert

Kdybyste se chtěli o mne dovědět trochu více, udělala se mnou kamarádka pro svůj web krátký rozhovor - k poslechu ZDE. 

Případný příjemný poslech přeju.

Robert

 

Od ledna začíná vznikat v Nové Vsi další roubenka na bydlení. V tesařském týmu máme šikovného parťáka - fotografa Kamila Polácha, tak občas přidám nějakou jeho fotku, abyste mohli sledovat stavební dění aktuálně. 

Půdorys: 7,5 x 10,5 m.

Materiál: modřín/smrk/jedle.

Tloušťka prizem (roubené stěny): 25 cm.

Krov: pohledový.

Povrchová úprava: ruční hoblík uběrák.

 

Přeju hezké zimní dny.

Robert

 

 

V tomto příspěvku bych se s Vámi rád podělil o jeden zajímavý projekt, který si na sebe "ušil" jeden z účastníků kurzu Masivní rámové konstrukce. Přijde mi velmi inspirující, a tak se svolením autora můžete v přiloženém textu a na fotografiích nahlédnout pod pokličku jeho odvážného počinu. 

Inspirující čtení přeje

Robert

 

Právě byly vypsány kurzy na rok 2024. Vítán je každý, kdo má chuť se pustit do díla (nezáleží na zkušenostech ;)). Pro přesměrování na stránku kurzů kliknětě zde.

Robert

 

Třetí z řady článků pro časopis Roubenky&Sruby. Tentokáte o výhodách a nevýhodách různých typů roubených a srubových stěn.

Pod odkazem níže najdete volné pokračování článku "Výběr dřeva na stavbu roubenky či srubu".

Robert

 

Pod odkazem níže si můžete přečíst článek o výběru dřeva na stavbu (pro časopis Roubenky&Sruby). 

Robert

 

Od roku 2023 nabízíme v rámci kurzů ubytování na naší "Stodole".

Výměra prostory v přízemí je cca 26 m2 (kuchyňka s plynovým sporákem a lednicí, sociál s teplou sprchou, obývák, kamna na dřevo). V patře jsou pak 4 povlečené matrace na spaní (plocha cca 15m2).

Vzdálenost od kurzovního pracoviště je cca 200 m.

Pro pohodlné  bydlení na kurzech jsme kapacitu omezili na 4 nocležníky. S přihláškou na kurz můžete rovnou do Poznámky napsat, že chcete bydlet ve Stodole, a místo vám budeme rezervovat. Kdyby byla kapacita již obsazená, dáme vědět.

Cena je 350,- Kč/osobonoc. Kdo nám při stavbě Stodoly pomáhal, má ubytování v rámci kurzů zdarma (mimo kurzy dle domluvy). Cena 500,- Kč za úklid Stodoly na konci kurzu se rozpočítá na všechny ubytované.

Ještě jsou nějaká volná místa na podzimních tesařských kurzech - Lavičkářský kurz, Výroba postele pro páry, Otec a syn, Masivní rámová konstrukce, Výroba roubené sauny.

Kdyby vás nějaký kurz zalákal, buďte vítáni.

Hezké a klidné léto přeje

Robert s rodinou

Po několikaměsíčním úsilí mnoha kamarádů se konečně naše roubenka usídlila na místě svého určení. Díky všem, kteří jste přímo či nepřímo pomohli! Myslím, že se nám všem povedla.

Robert s rodinou

Ještě jsou poslední místa na tesařské kurzy v září. Další budou až příští rok.

Právě byly vypsány kurzy pro rok 2020. Jejich přehled najdete zde.

V červnu 2019 jsme uspořádali se ženou Evou teambuilding v Nové Vsi pod borovicemi pro 12 účatníků (muží i ženy) z firmy Innogy. Během prvního odpoledne jsme porazili v lese  strom, který jsme otesali do trámu a ten použili k výrobě stolu. Celý druhý den jsme společně vyráběli jeden masivní stůl a jednu lavičku. Třetí den jsme pak dílo jeli předat jako dárek do dětského domova v Boršově nad Vltavou. Níže najdete krátké video z akce.

Právě byly vypsány kurzy na rok 2019. Pro více informací se podívejte zde: http://www.roubenkyasruby.cz/kurzy

Od letošního jara budeme stavět u Českých Budějovic stodolu 7x10m (rámová konstrukce) a domek na bydlení 7,5x10,5m (roubenka).

Kdybyste měl někdo chuť a čas se na chvíli přidat a pomoci nám, budeme moc rádi. Na oplátku Vám můžeme nabídnout vlídné zacházení, obědy a nějakou tu zkušenost ;).

Robert

Jsou vypsány nové tesařské kurzy. Když budete mít chuť si sáhnout na dláto, sekyru, poříz, nebo si trochu lámat hlavu se složitějšími tesařskými celodřevěnými spoji, či si dokonce vyzkoušet postavit opravdovou roubenku z masivních trámů, jste srdečně vítáni na kurzech v tomto roce 2018.

Na tesanou se těší

Robert

Právě jsme pověsili na youtube video jednoho účastníka Lavičkářského kurzu - https://youtu.be/4C5bKQV597U. Je sice již z roku 2013, mnohé je však stále aktuální ;). Příjemné shlédnutí přeje

Robert

Na podzim jsme se s mou ženou Evkou a dalšími pomocníky pustili do stavby experimentálního objektu z modifikované dřevní hmoty. Jednalo se o projekt v rámci čtenářských dílen, které Evka pořádá pro děti (http://ctenarske-dilny.cz/). Výsledek můžete posoudit sami na přiloženém obrázku...

Robert

Posílám několik fotek z Norska, kde budeme trávit krátké zimní dny až do konce ledna.

Obrázek 1 a 2 je z odpočívadla pro turisty, vybudovaného v horách světoznámými norskými architekty (viz http://nvs.villrein.no/viewpoint-snhetta/). Na obr.č.6 je starý sloupový kostel v městečku Lom. Na obrázku číslo 7 zpracováváme 16m smrkové prizmy, ze kterých v brzku začneme stavět 30m dlouhý most v lyžařském areálu Gålå. Obr. 8 je z interiéru roubeného kostela v městečku Dovre, odkud zdravíme a přejeme krásné podzimně-zimní dny.

Robert

Právě jsem vypsal kurzy na příští rok 2017. Přeju krásné podzimní dny v tichu a zastavování.

Robert

Od října do konce ledna budu s manželkou v Norsku na řemeslně-svatební cestě. Kontaktujte mne prosím mejlem, případně telefonem ve čtvrtky mezi 19.a 21.hodinou. Díky.

Robert

Termíny kurzů na zimu, jaro a léto v příštím roce 2017 budou vypsány koncem října, začátkem listopadu. Zatím je možné se v případě zájmu o konkrétní kurz přihlásit vyplněním předběžné přihlášky (zálohu zatím prosím neplaťte). Až bude konkrétní termín vypsán, pošlu informační mejl a předběžně přihlášení mají přednostní právo na účast na kurzu.

Robert

Na odkazu níže najdete reportáž vytvořenou pro ČRo České Budějovice z měsíčního roubenkářského kurzu 2016

http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/drevenou-roubenku-rozebrali-nalozili-na-auto-a-zase-postavili-na-jinem-miste--1638970

Přijměte pozvání na reportáž z kurzu Masivní rámové konstrukce, který se uskutečnil v únoru 2016 v Nové Vsi u Brloha:

http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/pocitacovi-experti-nekdy-odpocivaji-praci-treba-na-tesarskem-kurzu-v-jiznich-cechach--1587298

Právě byly vypsány kurzy na příští rok 2016. Podrobnosti a možnosti přihlášení najdete v záložce Kurzy. Přeju hezký zbylý letošek.

Robert