Napsali o kurzech

Ahoj Roberte, milý tesaři!
Nepatřím do cechu tesařského a rezervaci jsem obdržel jako dárek k 50 od své manželky.
Na kurz jsem odjel s jistým cílem a záměrem. Nyní na konci kurzu musím zodpovědně říct.
Vše bylo naplněno a skutečnost převýšila očekávání.
Vše, materiál - nástroje - pracovní postupy a hlavně lektoři Robert a Petr dokonale připraveno.
Navíc díky skvělému počasí a rozmanitosti charakterů účastníkům se společným cílem byla vytvořena nezopakovatelné atmosféra, kterou bych rád znovu prožil.
Doporučuji kurz a rád bych přihlásil mé dva syny do dalšího kurzu laviček.

Radek.

Potkal jsem tady žijící řemeslo a naučil se nad očekávání. Vřelý přístup a rodinná atmosféra všech a všeho kolem, vůně a hudba dřeva... Děkuju.

 
Honza
Ahoj Robe, na jaře roku 2020 jsem byl u tebe na tesařském kursu rámové konstrukce. Užil jsem si každou minutu a naučil se od tebe strašně moc věcí, hlavně jak měřit a že není třeba bát se ani složitějších věcí. Takže bylo jen otázkou času, co doma postavím. A protože moje manželka chtěla pergolu, bylo rozhodnuto. Tady posílám pár fotek, jak to nakonec dopadlo. Už teď vím, že některé věci bych udělal trochu jinak, ale je to moje první dřevěná stavba. Ještě jednou děkuju za vše, co jsem se u tebe naučil a doufám, že ještě najdu čas se alespoň na jednom kursu u tebe objevit.

Míra

, , ,
Na kurzu se synem jsem poznal jak může být jedenáctiletý syn tvořivý a dokáže překonávat překážky, krom postele vytesal i samopal.....přeji všem, aby jejich děti dělaly, co je baví, nás to bavilo moc...
 
David
Ahoj Roberte,
 
ještě jednu moc děkuji za šanci se naučit něco málo (i když pro mě to vlastně byla spousta) věcí z tesařského řemesla. Je mi jasné, že je to pořádná "makačka", ale díky tomu, jak kurz vedeš, to všechno jde tak nějak hladce. A ty výsledky, na které se nechá sáhnout, posadit, případně v nich bydlet (i když takové jsou mi zatím vzdálené), plus vědomí, že za ně můžou moje ruce - ty jsou prostě super. 
 
Určitě zas přijedeme, už se těšíme!
 
Buď zdráv a ať se daří
Petr 

Když se nás Robert po kurzu ptal na to, co by šlo zlepšit, ani po dlouhém zamyšlení mě nic nenapadlo. Seznámil jsem se nástoji a postupy, vše si vyzkoušel. Domů jsem si odvezl fajnovou lavici, se kterou se mohu chlubit před přáteli ;-) Když vyjde dovolená, asi navštívím další kurz.

Pepa

,

Kurzu jsem se zúčastnil s dospívajícím synem, pro nás oba to byla skvělá zkušenost. Od prvních chvil nás Robert příjemně zabavil prací a děkujeme za zkušenosti, o které se s námi podělil a díky kterým jsme dokázali vlastníma rukama vytvořit něco smysluplného. Syn mi na kurzu dospěl. Také děkujeme za skvělou atmosféru, která nás celým kurzem provázela.

Těšíme se, že se brzy uvidíme znovu.

Dan a Pavel

Kurz u Roberta mě lákal už delší dobu. Pozitivní referenci jsem měl i od souseda, který se z něj vrátil vcelku a navíc začal být nějak zručnější se dřevem. Bydlím, co by kamenem párkrát dohodil, ale času je pořád nějak málo, a tak nakonec rozhodla přítelkyně, která chtěla obměnit neotesanou fošnu na dvou špalcích za něco lepšího, kurz jsem tak dostal k narozeninám. Robert je asi trochu perfekcionista, pro kurzy si vytvořil dokonalé zázemí, pracuje se s kvalitními a nabroušenými nástroji, účastníkům vozí obědy s možností výběru, během kurzu pak neúnavně dolévá do termosek čaj a kávu. Pečlivě vše ukazuje, ochotně a nenuceně vysvětluje. Z kurzu jsem si odnesl víc, než jen dláto, lavičku a pár vykovaných hřebíků. Je to hlavně směr, jak funkčně pracovat se dřevem, ale i pěkně prožitý čas s fajn lidmi a k tomu spousta drobností a zajímavostí kolem. Pokud máte chuť, tak určitě tedy mohu kurz doporučit. Hodně účastníků se vrací a já bych byl časem také rád mezi nimi. Martin

 

Ahoj Roberte,

 
Díky moc za skvělej kurz! Za mě uplně ideální! Poměr teorie/praxe tak akorát, skvělý je tvůj smysl pro detaily, to se mi moc líbilo. Mě osobně moc baví, ty detaily řešit i u nejvíce běžných věcí (např. řezání pilou, měření a zakreslování, nastavení dlát před úderem a další). Přijde mi, že tyhle detaily nikde člověk nemůže načíst, ale buď na ně delší cestou pokusu a omylu přijde a nebo (jako tady ty) mu je někdo ukáže/upozorní na ně, čímž si ušetří hodně času.
 
Napadlo mě, je ale jasné, že by to kurz ještě protáhlo, jeden půlden strávit v nějakém lese poblíž, a že bys ukazoval, jak si vybírat stromy, které by se na něco hodily, na co si dávat pozor atd. Píšeš o tom ve skriptech, ale ještě lepší by bylo to ukazovat přímo v lese. Myslím že by to bylo hodně přínosné a pro mě rozhodně zajímavé.
 
Petr

Ahoj Roberte,
ještě jednou moc děkujeme, že jsme mohli u tebe trávit několik dní, byl to balzám na duši s postelovým bonusem :)

Jestli někdo váhá, zda je právě tento typ “zážitku” pro něj … nebojte se. Nejen, že si přivezete domů třeba postel, jako my, ale díky Robertovi, který jede celou dobu v přátelském a pohodovém módu, si neuvěřitelně dobijete baterky.

Ještě jednou díky
Petra a Ivoš

Pages