Přejít k hlavnímu obsahu

Tesařská rámová konstrukce (6 dní)

V rámci tohoto šestidenního kurzu budeme společně stavět jednu masivní rámovou konstrukci, která má svou tradici v Norsku (viz obrázek), ale mnohé její části jsou k vidění i v Čechách. Půdorys konstrukce bude cca 4x5m. Všechny spoje trámů budou čistě tesařské, celodřevěné.

Materiál bude předem připraven ze zimního dříví. Pět dní budeme odkorňovat, řezat, tesat, hoblovat, dlabat, čepovat, vyrábět dubové kolíky,...atd., dokud konstrukce nespatří světlo našeho jihočeského světa. Na místě výroby bude k dispozici přístřešek 8x8m, ale všichni se pod něj pořád nevejdeme, tak si pro případ deště vemte nepromokavé oblečení.

Pro inspiraci se můžete podívat na video vytvořené jedním z účastníků v květnu 2021.

Na konci galerie je k nahlédnutí v PDF obrazový průvodce stavebními detaily kurzu Masivní rámové konstrukce, který vytvořil jeden z účastníků kurzu v listopadu 2022.

 

Cena

6 700,- Kč, z toho:

  • 3 700,- Kč záloha pro rezervaci místa na kurzu
  • 3 000,- Kč doplatek při příjezdu na kurz
     

    Cena zahrnuje zapůjčení veškerého potřebného nářadí, pronájem prostor pro výrobu, lektory, obědy, kávu a čaj po celou dobu konání kurzu, ubytování ve stanu na zahradě.

Zvýhodněná cena hotové konstrukce vyrobené na kurzu je 35 000,- Kč plus materiál (55 000,- Kč). Přednost koupě má vždy účastník kurzu.

 

Další důležité informace

Vytápěná chatka i místa pro případné stany jsou v těsné blízkosti pracoviště.

Nejbližší termíny tohoto kurzu

Datum konání kurzu Volná místa Registrace
Tesařská rámová konstrukce (6 dní) 29. 04. 2024 - 04. 05. 2024 3 Přihlásit se