Otec a syn (3 dny)

Společný čas...tvoření...poznávání se...

Kurz je zaměřen na společné tvoření otců a synů všech věkových kategorií. Během 3 dnů budete mít možnost spolupracovat na zhotovení několika drobnějších výrobků, které si pak odvezete domů. Jejich výběrem si můžete náročnost kurzu podle vlastních přání a schopností sami určit.

Vyzkoušíte si základní tesařské techniky výroby celodřevěných spojů a opracování povrchu dřeva. Během kurzu bude možnost si vyzkoušet tesání trámu z kulatiny, ruční hoblování, tesání dřevěného žlábku teslicí, výrobu dřevěných dubových kolíků na tradičním "dědkovi". Součástí je i základní teorie. A samozřejmě bude náplň kurzu dotvářena i Vámi a Vašimi dotazy a přáními.

Cena

7 600,- Kč (3 800,- Kč/osobu) + materiál (spočteme na konci kurzu, 1m3 smrku/borovice = 14 000,- Kč), z toho:

  • 4 000,- Kč záloha pro rezervaci místa na kurzu
  • 3 600,- Kč doplatek při příjezdu na kurz

Cena zahrnuje zapůjčení veškerého potřebného nářadí, lektora, obědy, kávu a čaj po celou dobu konání kurzu, ubytování ve stanu na zahradě. Obvyklá cena za materiál je dle velikosti a množství výrobků 500 - 1 500,- Kč.

Přihlášení a způsob platby viz Obecné informace o kurzech.

Další důležité informace

Kurz probíhá venku, pracovní místo je zastřešené plachtou proti dešti. Chatka i místa pro stany jsou v těsné blízkosti pracoviště. Kurz je určen nejvýše pro 4 páry účastníků.