Další stavby a konstrukce

-9

Altán roubený 6-boký (Valtice, Hřebečná)

Altán byl vyroben v rámci tesařského kurzu. Vedoucí roubené části - Robert Malý, vedoucí rámové části - Honza Guttenberg.

Pergola (ručně hoblovaná, Strakonice)

Pergola o rozměrech 4,5×3m stojí v centru Strakonic v jižních Čechách. Byla konstruována jako posezení k venkovnímu bazénu a zároveň jako oáza soukromí v zahradě, jež je očím okolních obyvatelů značně otevřená.

Pergola (ručně hoblovaná, Mirkovice u Č.Krumlova)

Pergola do tvaru písmene "L", jejíž rozměry jsou zhruba 5×3m, se nachází v obci Mirkovice u Českého Krumlova. Všechny trámy jsou ručně opracovány tradičním hoblíkem "uběrákem" a spasovány pomocí dlabů, čepů a dubových kolíků, bez použití kovových spojovacích prvků. K výrobě byla použita borovice ze zimní těžby.

Chata v Nové Vsi (jižní Čechy)

Chata o půdorysu 4×5 m, dřevěné rámové konstrukce. Základ tvoří rohové základové patky. Podlaha je trámové konstrukce. Konstrukce stěn je zhotovena z masivních borových hranolů 16×16 cm, spojovaných výhradně tesařskými spoji (bez použití kovových spojovacích materiálů).

Interiérové konstrukce ze starých trámů (Čakovec u Č.Budějovic)

Tyto interiérové konstrukce se nacházejí v penzionu v obci Čakovec u Českých Budějovic. Staré trámy byly vyčištěny a vykartáčovány a poté spojeny do konstrukcí. Jde o tesané borové trámy, které dříve sloužily coby krokve v činžovním domě v širším centru Českých Budějovic.

Roubený dubový kompost - ručně tesaný

Kompost je srouben z ručně tesaných dubových prizem šíře 16cm. Konečný povrch je otesán tradiční českou sekyrou - širočinou. V rozích je použit tradiční český rybinový plát. Jednotlivé prizmy jsou mezi sebou spojeny dubovými kolíky. Půdorys kompostu je 9m2, výška cca 80cm.

Pages