Přejít k hlavnímu obsahu

Vegetační střechy

Střechy s travním pokryvem vyrábíme v souladu s norskými normami.

 

Jde o velmi těžkou střechu (cca 3× těžší než pokryv z tašek), čímž se řadí mezi nejvhodnější střechy pro masivní dřevostavby (sruby, roubenky). Kvalitně je zatíží, čímž zabraňuje "pracování" (kroucení, ohýbání) různých prvků dřevěné konstrukce vlivem vysychání a sedání domu.

 

Pro značnou váhu vegetační střechy (ke které se v zimních měsících musí připočítat i váha sněhové pokrývky, která po drnu neklouže, jako po běžných střechách) je třeba dimenzovat celý krov i konstrukci domu. Chybně navržený či realizovaný projekt může snadno vést až k rozvalení stavby.

 

Vyrábíme odvětrávané střechy (vhodné pro vytápěné, celoročně obyvatelné objekty, travní drn sám o sobě nefunguje jako izolační vrstva) či střechy neodvětrávané (jednoduší skladba, vhodné pro nevytápěné, či jen zřídka obývané objekty jako jsou chaty, stáje, a další).

 

V případě neodvětrávaných střech leží drn přímo na střešním pobití (prkna, desky), chráněném dvojitou hydroizolační vrstvou, čímž střechu:

  • v létě - významně ochlazuje a zabraňuje tak rozpálení domu slunečním zářením
  • v zimě - částečně izoluje proti úniku tepla; k izolační vlastnosti střechy se navíc připočítává sněhová pokrývka, která z travního drnu při běžném sklonu střechy neklouže.
  • Cenu je možné stanovit až na základě konkrétních požadavků zákazníka či na základě projektu.

 

Naše vegetační střechy